Informacje

Rieju to jeden z dwóch największych producentów motocykli w Hiszpanii.


Szczególną popularnością cieszy się także we Francji, Austrii, Szwecji.Posiada w swojej ofercie kilkanaście motorowerów oraz 10 motocykli o pojemnościach od 125 ccm do 250 ccm.

Na naszym rynku motocykle Rieju (czyt. Riehu) obecne są od 2000 r. i zaczynają zdobywać uznanie i aprobatę polskich motocyklistów.

Wysoka jakość hiszpańskich jednośladów i umiarkowana cena szybko przekonują do siebie nowych użytkowników.

Dodatkowym atutem hiszpańskiej marki, specjalizującej się w klasie Enduro 50 i 80 ccm, jest bogata – sięgająca początku lat czterdziestych – tradycja w konstruowaniu lekkich motocykli wyczynowych.

Liczne sukcesy w wysokiej rangi imprezach motocross i enduro sprawiły, że dziś jednoślady tej marki cieszą się sporą popularnością na najbardziej wymagających i konkurencyjnych rynkach Europy.

O klasie tej świadczą sukcesy takich zawodników jak: Carlos Checa, Manuel Rivas czy Quim Fabregas, dosiadających Rieju.


Hiszpańskie „moto” nie są jednak tak czystej krwi, jak mogłoby się wydawać. Już w latach sześćdziesiątych właściciele fabryki rozpoczęli kooperację z producentami najlepszych i najmocniejszych silników dwusuwowych w Europie – włoskimi Motori Minarelli i Franco Morini. Warto podkreślić, że z tych samych źródeł napęd dla swych terenowych maszyn adoptują tacy potentaci jak: KTM, Aprillia, HM czy Yamaha Italy.

Rieju korzysta z wielu gotowych elementów dostarczanych przez topowych producentów takich jak MARZOCCI, PAIOLI, TOMMASELLI, Michelin, GALFER, SACHS, SHOWA, Bremo, EXCEL, DOMINO.

Rieju oferuje nam bardzo dobre motocykle nie odbiegające jakością od topowych super markowych producentów, a co ważne – za rozsądniejszą cenę. Na naszym rynku Rieju wypełnia niewątpliwie lukę pomiędzy najtańszymi niekoniecznie działającymi motocyklami z dalekiego wschodu a bardzo drogimi jednośladami z Japonii. Rieju swoje pojazdy dedykuje tym, którym zależy na niezawodnym sprzęcie.

RIEJU rozpoczęło produkcję w 1934 roku i do dnia dzisiejszego jest jedynym w 100% hiszpańskim producentem motocykli.

W obecnej chwili RIEJU ma w swojej ofercie szeroki wybór offroadowych motocykli ( MRT, MARATHON, TANGO) stale również pracuje nad rozwojem pojazdów w wersji PRO.

Ofertę RIEJU uzupełniają pojazdy typowo szosowe, takie jak rodzina RS2, RS3, NKD oraz skuter RS Sport. RIEJU ma również w swojej ofercie ekologiczną alternatywę w postaci roweru z napędem elektrycznym. Wszystkie produkty RIEJU cieszą się dużym zainteresowaniem klientów na wielu rynkach między innymi Niemieckim, Francuskim czy Włoskim. Z taśm produkcyjnych schodzi około 20.000 motocykli rocznie.

Wszystkie pojazdy wyposażone w manualne skrzynie biegów są montowane w fabryce w Figueres z wykorzystaniem komponentów najlepszych Hiszpańskich i Włoskich producentów.

W 2006 roku eksport osiągnął 60 % całkowitej produkcji dając RIEJU pozycję lidera w klasie motorowerów. Dzięki bezpośredniej sprzedaży w takich państwach jak Hiszpania, Francja, Włochy i Wielka Brytania, oraz sieci importerów w pozostałych państwach europejskich udział RIEJU w rynku przekroczył 17%. Na chwilę obecną produkty RIEJU dostępne są w 20 krajach.